Na czym można oprzeć skuteczny team building?

Inne

Jak wiadomo, team building może polegać na różnych aktywnościach, nawet jeśli jego ostateczny cel jest ten sam. Wiele zależy od organizatora, który często samodzielnie decyduje o tym, jakiego typu zajęcia powinny przynieść najlepsze efekty w kontekście rozwoju współpracy oraz integracji danego zespołu. Nie oznacza to jednak, że nie można posiadać w tej kwestii własnych życzeń i zaleceń, samodzielnie decydując o tym, na jakich grach oraz zabawach oprzemy swój kurs. Jakie są najczęstsze i najpopularniejsze propozycje?

Gry miejskie i terenowe a team building – czy jest to dobry pomysł?

Popularnym rozwiązaniem przy team buildingu jest wybranie się ze swoją kadrą w teren, organizując tam różnego typu zajęcia, zazwyczaj opierające się na podchodach lub zagadkach logicznych. Gry miejskie oraz terenowe posiadają pod tym względem jedną, podstawową zaletę – jest to bowiem doskonały sposób, aby odciąć się od większości bodźców zewnętrznych, pozwalając uczestnikom w pełni skupić się na stawianych przed nimi zadaniach. Warto jest także namówić ich, aby zrezygnowali na ten czas z korzystania z telefonów i innych urządzeń elektronicznych.

Nietypowe sposoby na team building – co warto przetestować?

W gruncie rzeczy, team building może zostać przeprowadzony na bardzo różne sposoby. Jest to na tyle świeża branża, że często stosuje się w niej nowe, eksperymentalne rozwiązania. Na przykład, wybór coraz częściej pada na zyskujące na popularności escape roomy – jest to idealny sposób, aby wymusić na uczestnikach wzajemną interakcję oraz współpracę, gdyż przedstawiony im problem mogą w stanie rozwiązać jedynie połączonymi siłami.